Pompy ciepła - dobór mocyDo doboru pompy ciepła potrzebne są następujące wielkości:

  1. Qbud - maksymalna moc zapotrzebowania budynku na ciepło
  2. toto> - temperatura parowania (przyjmuje się iż temp. parowania jest od 3°C do 6°C niższa niż temp. cieczy dolnego źródła ; dla systemów wodnych można założyć temp. parowania na poziomie od 2°C do 5°C, dla systemów glikolowych pionowych od 0°C do -3°C, natomiast dla systemów glikolowych poziomych od -6°C do -9°C)
  3. tk - temperatura skraplania (zależna od sposobu wykonania instalacji po stronie górnego źródła ; dla systemów ogrzewania podłogowego przyjmuje się tk na poziomie od 30°C do 40 °C natomiast dla systemów ogrzewania grzjnikowego min. 50°C)
Znając powyższe wielkości można dobrać optymalną jednostkę.

UWAGA! Pompy ciepła serii ECO i EH przygotowane są do pracy w układzie master-slave, co daje możliwość łączenia ich w grupy w celu uzyskania większych mocy grzewczych. Zaimplementowany w sterownikach pomp ciepła ECO system IMS pozwala automatycznie i optymalnie dostosować moc grzewczą grupy pomp ciepła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło i aktualnych warunków zewnętrznych.Problemy w funkcjonowaniu serwisu oraz ewentualne błędy prosimy zgłaszać pod adres: serwisweb@hubomag.com
Copyright © 2009-2017 :: Wszelkie prawa zastrzeżone ::